9 kolejka. Zmarnowane Talenty mistrzem jesieni!

Zmarnowane Talenty - Faithful (0-0) 7-0

W pierwszym pojedynku spodziewaliśmy bardzo ciekawego spotkania. Tydzień temu Faithful napsuł dużo krwi drużynie Galacticos i o mały włos a urwali by im punkty. Niestety na mecz z liderem zabrakło Kevina Jędry oraz Pokornego. Pierwsza połowa to zmasowane ataki Talentów jednak za każdym razem goście potrafili odeprzeć atak i na przerwę zeszli z wynikiem 0-0. W 40 minucie meczu zamieszanie pod bramką wykorzystał Klimecki i Talenty wyszły na prowadzenie.  W 47 minicie kapitalna szanse na wyrównanie miał Jacek Zawisza ale piłka minęła o milimetry bramkę rywali. Ostatnie 10 minut to już nokaut Faithfula. Zawodnicy opadli z sił a Talenty strzeliły w 10 minut 6 bramek ogrywając tym samym rywali 7:0. Bardzo dobre zawody zagrali Lachowski- Statkiewcz - Kalata ale najlepszym zawodnikiem meczu został obrońca Bartnicki który zaliczył 2 asysty i nie było dla niego tego dnia straconych piłek.

Mvp: Bartnicki (Zmarnowane Talenty)

Haszta Baszta - Rebels (1-2) 4-2

W kolejnym starciu faworytem był zespół Haszty który z kolejki na kolejkę coraz bardziej się rozkreca i ma w swoim skladzie Tadka Epszteina ktory jest w wybornej dyspozycji w tej rundzie. Do przerwy dość niespodziewanie Rebels prowadzili 2-1 dwie bramki zdobył Gromnidzki po podaniach Kiełpsza i Deji dla gospodarzy strzelił Zechner po wrzutce Epszteina. Druga połowa to już dominacja Haszty która z minuty na minutę się rozkręcała. W 39 minucie Epsztein strzelił bramke wyrównującą a w 48 minucie bramkę rundy zdobył Zechner ktory kapitalnymi nożycami dał prowadzenie gospodarzom. Ostatnią bramkę po akcji Żurka zdobył Lasia i Haszta ostatecznie ograła Rebels 4-2.

Mvp: Zechner ( Haszta Baszta)

Boanerges - Real Piasty (0-1) 3-2

W kolejnym spotkaniu mieliśmy hit kolejki mecz o 3 miejsce. Obydwa zespoły zjawiły się w galowych składach więc spodziewaliśmy się dobrego meczu i taki też był. Wynik meczu otworzył po akcji Magiera Sacewicz i goście schodzili na przerwę z jedno bramkową zaliczką.  W 43 minucie Morgun zagrał do Rysza a ten strzałem z dystansu doprowadził do remisu. W 54 minucie akcja duetu Magier - Kulik i Real był ponownie na prowadzeniu wydawało się że dowiezie zwycięstwo do końca ale w 59 minucie szybko wykonany rzut wolny Morgun zagrał do Mroczka a ten nie pilnowany dołożył nogę i mieliśmy 2-2. Ostatnia akcja meczu i Boanerges za sprawą Mroczka zdobywa bramkę na 3-2. Mroczek wykonywał rzut rożny tak mocno że bramkarz Realu Groamda odbił piłkę przy samym słupku i teraz mieliśmy kontrowersje czy siatki dotknęła piłka czy też bramkarz. Ostatecznie sędzia uznał bramkę dla Boanerges twierdząc że odbita piłka dotknęła siatki w bramce i ostatecznie Boanerges wygrywa po dramaturgi 3-2 i rzutem na taśmę zajmuje 3 miejsce na koniec rundy.

Mvp: Mroczek (Boanerges)

Galacticos - Old Stars (9-0) 18-2

W ostatnim starciu faworytem była ekipa Galacticos i od początku spotkania ruszyla presingiem na rywali. Do przerwy wynik 9-0 a prawdziwym katem okazał się najlepszy snajper ligi Grzegorz Kakozwa który strzelił 7 bramek. Druga połowa to ciągła dominacja gospodarzy ale trzeba też wspomnieć o świetnych kontrach gości którzy strzelili 2 bramki za sprawą duetu Pomorski - Boruc. Galacticos w drugiej połowie również strzeliło 9 bramek a duet Kakozwa - Dębski wręcz zdemolowani rywali. Kakozwa strzelił aż 13 bramek i zaliczył asystę zaś Dębski zaliczył 7 asyst i dołożył jedno trafienie.

Mvp: G. Kakozwa (Galacticos)