6. Kolejka. Pokaz siły Boanerges.

Haszta Baszta - SCH Północ (1-2) 5-3

W pierwszym meczu 6. kolejki aktualny lider tabeli mierzył się z drużyną, która obecnie plasuje się na 9. miejscu w tabeli. Od początku meczu to gospodarze kreowali sobie więcej sytuacji oraz mieli zdecydowanie większe posiadanie piłki niż drużyna gości. Mimo to, to właśnie goście w 14 minucie otworzyli wynik spotkania po znakomitej kontrze poprowadzonej lewą stroną boiska. Dobrym podaniem popisał się w tej sytuacji Jędrek Moczulski, który asystował skutecznemu Andrzejowi Sacewiczowi. Gospodarze szybko, bo po zaledwie 3 minutach, odpowiedzieli golem wyrównującym. Tym razem to Wojtek Senderski silnym strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza. W końcówce pierwszej połowy piłkarze SCH Północ zdołali wyjść na prowadzenie i przy rezultacie 1-2 drużyny zeszły na przerwę. W drugiej połowie goście podwyższyli wynik do 1-3 po golu Jędrka Moczulskiego. Drużyna Haszty, która była faworytem spotkania, nie dała za wygraną i zdołała odrobić straty, a następnie doprowadzić do zwycięstwa. W świetnej dyspozycji tego dnia był Jakub Biegański, który asystował przy trzech golach (z czterech) strzelonych przez gospodarzy w drugiej połowie.

MVP: Jakub Biegański (Haszta Baszta)

Olympique Varsovie - Rebels (0-3) 1-5

Kolejny mecz to mecz, którego przebieg był trudny do przewidzenia. Mimo dobrej dyspozycji Olympique tydzień temu, to Rebelsi przejęli kontrolę nad spotkaniem. W 9. minucie gola po długim rogu z główki na 0-1 strzelił Jakub Polański po znakomitym dośrodkowaniu Macieja Barthy. W 22. minucie również Kuba Polański pewnie wykorzystał rzut karny. Olympique momentami stwarzał zagrożenie, natomiast z reguły bezskutecznie. Dopiero przy stanie 0-3 gospodarzom udało się strzelić gola, który dał nadzieję na nawiązanie walki. Po dobrej akcji Juana Pablo i jego prostopadłym podaniu piłkę do siatki skierował Adam Świerczewski. Drużyna gości nie dała jednak szans swoim przeciwnikom i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-5. Wyróżniającym się zawodnikiem Rebelsów (oprócz Kuby) był Mateusz Cedro, który strzelił dwa gole.

MVP: Jakub Polański (Rebels)

Los Aspirantos - Droga (3-1) 10-2

W trzecim meczu bieżącej kolejki zdecydowanym faworytem była drużyna gospodarzy. To oni od początku spotkania dominowali na boisku. Pomimo przewagi, Aspiranci nie byli w stanie skutecznie wykańczać stwarzanych okazji. Szczęśliwie, niedokładność mistrza tym razem nie przełożyła się na zły wynik. Jakość gospodarzy była wystarczająca, ponieważ Droga nie pokazała się z dobrej strony i nie stwarzała większego zagrożenia. W drugiej połowie Los Aspirantos pokazało się z lepszej strony, ale wciąż czegoś brakowało. Stwarzali sobie mnóstwo okazji, ale tylko część z nich została zakończona golem.  Ten stan rzeczy wynikał z nie podejmowania decyzji o szybkim strzale, bądź wcześniejszym podaniu do kolegi z drużyny. Droga mimo gorszej dyspozycji zdołała wbić mistrzowi dwa gole, których autorami byli Przemek Dębecki i Marcin Stępień. W drużynie gospodarzy przy stwarzaniu akcji bramkowych uczestniczyło 8 z 9 obecnych zawodników. Asystę zaliczył nawet bramkarz Adam Świerszcz. Głównym zagrożeniem dla bramki Drogi było trio Janek Adamiec (2 gole i asysta), Michał Królikiewicz (2 gole i asysta) i Stanisław Królikiewicz (4 gole, 2 asysty). Dobry występ zanotował również Maciek Tatarewicz, który asystował przy 3 bramkach.

MVP: Stanisław Królikiewicz (Los Aspirantos)

Faithful Team - Galacticos (1-2) 1-6

Mecz ostatniej drużyny w tabeli i rozpędzającej się maszyny Galacticos. Wydawałoby się, że spotkanie będzie należało do tych zdecydowanie jednostronnych. Co ciekawe, obraz rzeczy przez pierwsze 30 min różnił się od przewidywań. Widać było różnicę jakości drużyn, natomiast Faithful nie dał się zepchnąć na swoją połowę. Gospodarze faktycznie, cofali się do obrony, ale tylko po to, żeby za chwilę stworzyć zagrożenie po kontrze. I tak po 21 minutach to właśnie Faithful otworzył wynik spotkania po golu Mariusza Połcia i podaniu Piotrka Jędry. Radość gospodarzy nie trwała długo. Po trzech minutach, Galacticos prowadziło 1-2 po golach Michała Nowaka. Przy takim rezultacie drużyny zeszły "do szatni". W drugiej połowie zawodnicy Galacticos przejęli kontrolę nad grą. Gola na 1-3, po podaniu bramkarza i indywidualnym rajdzie, strzelił dobrze dysponowany Jacek Wdowczyk. W 43, 59 i 60 minutach na liście strzelców zapisywał się Tomek Płoski, tym samym kompletując hat-tricka. Mecz poza dużą liczbą goli charakteryzował się dużym napięciem. W drugiej połowie doszło do konfrontacji słownej między Mariuszem Połciem (FT) a Michałem Nowakiem (Galacticos). Niewiele brakowało, a doszło by do przepychanek. Obaj zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.

MVP: Tomek Płoski (Galacticos)

Sienna - Boanerges (0-2) 0-4

W ostatnim już meczu 6. kolejki Sienna, która po 4 rozegranych meczach miała 10 punktów na koncie, podejmowała drużynę Boanerges, która w tym sezonie pokonała już mistrza (na wyjeździe) i prezentuje wysoką formę. Mecz, który zdecydowanie mógł być ucztą dla wiernych kibiców CLF, okazał się, ku zaskoczeniu wielu, meczem jednostronnym. Drużyna gości od początku narzuciła swój styl gry. Dzięki świetnej dyspozycji Łukasza Grochowskiego, Sergei'a Morguna czy Wojtka Kalaty Boanerges bardzo dobrze grała w ataku. Warto podkreślić, że z dobrej strony pokazywała się cała drużyna gości, począwszy od bramkarza po atakujących. Dzięki temu Boanerges dobrze rozprowadzali grę w ataku pozycyjnym, a takie świetnie bronili stosując wysoki pressing. Sienna w tym meczu była w zasadzie nie widoczna ich atuty były niemalże całkowicie zneutralizowane przez gości. Gospdarze przez większość meczu byli cofnięci na swojej połowie i nie potrafili zmienić stanu rzeczy. Jedyną wyróżniającą się postacią w drużynie gospodarzy był bramkarz - Paweł Skwarek, który prezentował bardzo wysoki poziom. Gdyby nie on porażka gospodarzy byłaby dużo dotkliwsza. Gole dla drużyny gości strzelali: Wojtek Kalata, Sergei Morgun, Łukasz Grochowski i Kamil Kiwatyniec.

MVP: Łukasz Grochowski (Boanerges)

Najlepsza siódemka 6. kolejki

Bramkarz: Rakowski (Boanerges)

Obrona: Soból (Boanerges) J. Wdowczyk (Galacticos)

Pomoc: Michał Królikiewicz (Los Aspirantos) Płoski (Galacticos)

Atak: Łukasz Grochowski (Boanerges) S. Królikiewicz (Los Aspirantos)

Rezerwowi:

Bramkarz: Świerszcz (Los Aspirantos)

Obrona: Zalewski (Boanerges) J. Królikiewicz (Los Aspirantos)

Pomoc: Biegański (Haszta Baszta) Jan Adamiec (Los Aspirantos)  Nowak (Galacticos)

Atak: Jakub Polański (Rebels)

MVP kolejki: Łukasz Grochowski (Boanerges)