18 kolejka. Imielin coraz bliżej mistrzostwa!

Imielin - Boanerges (2-0) 4-0

W pierwszym starciu na przeciw siebie stanęły drużyny które miały rachunki do wyrównania za poprzednią rundę przypomnijmy górą był Imielin wygrał 4-2 ale nie obyło się bez kontrowersji. Pierwsza połowa to dominacja Imielina który prowadził do przerwy po bramkach niezawodnego Grzesia Kakozwy. Po przerwie odważniej zagrali goście mieli okazję bramkowe ale po dobrych interwencjach Piwnika piłka dwa razy obiła poprzeczkę. W 38 minucie po kolejnej dobrej akcji Roberta Dębskiego hat-trika ustrzelił Grzegorz. Chwilę później mieliśmy akcje gości Paciorkowski zaatakował M. Dębskiego tracił piłkę ale zdaniem sędziego sfaulowal rywala i sędzia odgwizdał faul. Nie spodobało się to Paciorkowskiemu i udając się na zmianę z kolegą z drużyny zdjął koszulkę gdy jeszcze był na boisku no i niestety arbiter pokazał mu żółtą kartkę a że to była 2 została pokazana czerwona kartka i zaczęło się coś czego byśmy nie chcieli by działo się na boisku. Obydwie drużyny zaczęły się kłócić kapitan Boanerges kazał opuścić swojej drużynie boisko twierdząc że poraz kolejny zostali oszukani. Zamieszanie trwało ponad 5 minut ale na szczęście mecz został dokończony. W 52 minucie czwartą bramkę zdobył G. Kakozwa i sędzia zakończył spotkanie. Imielin jest tuż o krok od zdobycia mistrzostwa zostały im mecze z faithful i rebels jeśli wygrają oba zdobędą poraz pierwszy mistrzostwo ligi.

Mvp: G.Kakozwa (Imielin)

Los Aspirantos - Sch Północ (2-0) 3-2

W kolejnym starciu faworytem była ekipa Los Aspirantos która musiała zgarnąć 3pkt by dalej liczyć się w walce o mistrzostwo. W 14 minucie po akcji Lewandowskiego bramkę zdobył Stanisław Królikiewicz a chwilę przed przerwą prowadzenie podwyższył Kosiński. Sch Północ miała swoje okazję bramkowe ale brakowało im szczęścia. W 53 minucie drugiego gola zdobył Kosiński i wydawało się że jest po meczu tymczasem goście zdobyli dwie bramki po strzałach Chudego i Pezekhodki ale zabrakło już im czasu by ugrać choćby punkt. Ostatecznie Aspiranci wygrywają po ciężkim boju z Sch Północ 3-2 i dalej są w walce o mistrzostwo

Mvp: Kosiński (Los Aspirantos)

Sienna - Haszta Baszta (3-1) 9-5

Kolejne spotkanie to hit kolejki. W 7 minucie na raty strzela T.Epsztein i Haszta wyszła na prowadzenie. W 14 minucie w polu karnym głową zgrywa Koziorek sprytnie w polu karnym zachowuje się Kisiel I mieliśmy 1-1. W 17 minucie długie wybicie Dąbka piłkę głową przy połowie boiska zagrywa Przedpelski i dość nie oczekiwanie lobuje daleko wysuniętego Bauera i jak w to nie wierzyć że bramki samobójcze są piękne. W 25 minucie Puchalski strzela na 3-1 a chwilę później wychodzi sam na sam strzela Bramkarz blokuje strzał ręką przed polem karnym oglądaliśmy kolejna czerwoną kartkę tego dnia. Po przerwie to już dominacja Siennej która grała jednego zawodnika więcej choć Haszta też pokazała że potrafi świetnie kontrować. Ostatecznie Sienna pewnie ogrywa Hasztę 9-5 a do triumfu poprowadził ich dobrze dysponowany tego dnia Puchalski strzelając 4 bramki i notując 2 asysty.

Mvp: Puchalski (Sienna)

Olympique - Faithful (0-4) 0-14

W czwartym spotkaniu faworytem była ekipa Faithfula. W 6 minucie po solowej akcji prowadzenie dał gościom najlepszy tego dnia Chajdak. Do przerwy goście prowadzili 0-4 a hat-trikiem popisał się Pieniążek. Po przerwie to już deklasacja Olympique. Zawodnicy Faithfula kontrolowali grę i cały czas atakowali bramkę rywali czego efektem było strzelenie aż 10 bramek!. Do zwycięstwa poprowadził ich duet Chajdak - Pieniążek. Pierwszy strzelił 5 bramek i zanotował aż 7 asyst zaś drugi strzelił 5 bramek i 2 asysty. Ostatecznie Faithful gromi Olympique 14-0 i może powoli się szykować na starcie z liderem rozgrywek jeśli zjawią się swoim mocnym składem będziemy mogli się spodziewać bardzo ciekawego meczu.

Mvp: Chajdak (Faithful)

Galacticos - Rebels (3-1) 6-1

W ostatnim starciu faworytem była ekipa Galacticos która jeśli by wygrała awansowała by na 3 miejsce. Początek spotkania to przewaga Rebels którzy swoją dobrą grą zostali nagrodzeni bramką. Bartha zagrał do Deji a ten lobując bramkarza dał prowadzenie swojej drużynie. W 16 minucie po akcji trio Wdowczyk - Płoski - Gos  ten ostatni doprowadza do remisu. W 25 minucie Wdowczyk mija dwóch zawodników zagrywa prostopadłą piłkę przez całą obronę do Ploskiego a ten pewnym strzałem daje prowadzenie gospodarzom. W 29 minucie akcja duetu Gos - Płoski i mieliśmy do przerwy 3-1. Druga połowa to już dominacja Galacticos i kontrolowanie meczu. W 36 minucie było już 5-1 po dwóch bramkach J. Wdowczyka. Warte do odnotowania jest też że świetne strzały z dystansu Maćka Kiełpsza bronił Grzegorek który obronił także dobitkę po rzucie karnym którego nie wykorzystał wcześniej wspomniany Kiełpsz. W 59 minucie świetna akcja skrzydłem R. Wdowczyka zagrywa do Ploskiego który ustrzelił hat-trika dając pewne zwycięstwo swojej drużynie. Ostatecznie Galacticos wygrywa 6-1 i awansują na trzecie miejsce.

Mvp: J. Wdowczyk (Galacticos)