20 kolejka. Imielin mistrzem!

W minioną sobotę zakończyliśmy sezon 21/22.

Nowym mistrzem Clf została drużyna Fc Imielin która zgromadziła na koniec sezonu tyle samo punktów co ekipa Los Aspirantos ale okazała się lepsza w bezpośrednim starciu wygrywając na wiosnę 4-2 zaś jesienią padł remis 3-3. Brązowe krążki wpadły w ręce beniaminka drużynie Galacticos która była rewelacją obecnej edycji przypomnijmy ze na jesieni byli mistrzem jesieni.

Przechodząc do klasyfikacji indywidualnych królem strzelców został Grzegorz Kakozwa (Imielin) który ustrzelił w tym sezonie 39 bramek wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Piotra Wiśniewskiego który ustrzelił 29 bramkek. Pudło zamyka trzech zawodników z 27 trafieniami J.Wdowczyk (Galacticos) Grochowski (Boanerges) Fabijański (Haszta Baszta).

Królem asyst został Jacek Wdowczyk (Galacticos) który zanotował 27 asyst. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Grochowskiemu (Boanerges) 19 asyst zaś pudło zamykają z 18 konczącymi podaniami Puchalski (Sienna) oraz Gos (Galacticos).

Niebawem będziemy prosić kapitanów by oddali głosy na najlepszych graczy sezonu będziemy oceniać każdą pozycje oraz mvp sezonu. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za grę w tym sezonie i do zobaczenia we wrześniu.

Następnie relacja 20 ostatniej kolejki sezonu 21/22.

Los Aspirantos - Boanerges (1:2) 4:3

W pierwszym pojedynku na przeciw siebie staneli Aspiranci którzy liczyli jeszcze na obronę mistrzostwa oraz zespół Boanerges. W 2 minucie mieliśmy rzut karny dla gości a pewnym egzekutorem okazał się niezawodny Grochowski lecz trzy minuty później po akcji Niemyskiego świetnym strzałem popisal się Lewandowski i mieliśmy remis. Do przerwy padł jeszcze jeden gol akcje skrzydłem przeprowadził Grochowski wyłożył piłkę Zalewskiego a ten tylko dołożył nogę i mieliśmy 1-2. Druga połowa to już odważniejsza gra Aspirantów którzy wyszli wyżej presingiem czego efektem były strzelone 3 bramki. Na listę strzelców wpisał się Niemyski i dwa razy Kosiński po świetnych dwóch akcjach Michała Królikiewicza. Ostatnie słowo należało do Boanerges Grochowski w 54 minucie strzelił bramkę kontaktową ale niestety dla jego drużyny zabrakło już czasu i po ciekawym pojedynku Los Aspirantos pokonali Boanerges 4:3 i czekali na wynik meczu Imielin - Rebels.

Mvp: Grochowski (Boanerges)

Haszta Baszta - Sch Północ  (2-0) 6:3

W kolejnym starcu faworytem była ekipa Haszty. Początek spotkania bardzo wyrównany były sytuację bramkowe lecz bramkarze byli na posterunku. Do przerwy Haszta zdołała zdobyć dwie bramki za sprawą duetu Fabijański - Epsztein. W 34 minucie kontaktową bramkę zdobywa Kulik ale na nieszczęście Północy 4 minuty później strzelają bramkę samobójczą i Haszta ponownie odjechała na dwie bramki. Do końca spotkania oglądaliśmy jeszcze 5 bramek. Haszta strzeliła jeszcze trzy bramki za sprawą trio Słoniowski  - Biegański - Fabijański zaś dla Północy dwie bramki zdobył Magier. Ostatecznie Haszta po ciężkim boju pokonuje Północ 6-3 i kończy sezon na 5 miejscu co napewno jest rozczarowaniem bo były apetyty minimum na miejsce na pudle.

Mvp: Fabijanski (Haszta  Baszta)

Imielin - Rebels (0-3) 7-4

W kolejnym starciu na przeciw siebie staneli Imielin któremu zwycięstwo dawało tytuł mistrzowski oraz Rebelsi. Imielin zjawił się w komplecie 12 osob! zaś Rebelsi zajwili się tylko w 6 osób bez bramkarza ale tym razem Imielin postanowił ze przeciwnicy mogą sobie dobrać jednego zawodnika i na bramce stanął Wojtek Leszczyński który miał do wyrównania rachunki z Imielinem. Do przerwy sensacja. Miało być miło gładko i przyjemnie a tym czasem na tablicy był wynik 0-3 dla Rebels po bramkach braci Kielpsz i Barthy. Rebelsi zagrali kapitalnie pierwsza połowę rozbijając ataki rywali przy czym świetnie kontrując. Imielin wyszedł na drugą połowę bardzo skoncentrowany i z założeniem żeby grać spokojnie że zaraz coś wpadnie bo sytuację były ale ciągle czegoś brakowało. Między 40 a 44 minutą padły trzy gole i mieliśmy 3-3. Najpierw dwie bramki po rajdach strzelił R.Dębski zaś na 3-3 wyrównał niezawodny Grzegorz Kakozwa. W 50 minucie sędzia przerwał grę by zawodnicy uzupełnili płyny i gdy wydawało się że to pomoże Rebelsom tym czasem świetnie wpłynęło na lidera który dołożył 4 bramki. Na 4-3 upragnionego gola zdobył Dolniak dwie dorzucił Grzesiu a kropkę nad i postawił  Wiśniewski. Rebelsi zdołali zdobyć jeszcze jedna bramkę po akcji Maćka Kielpsza druga bramkę zdobył Bartha. Ostatecznie po niesamowitym meczu pełnym emocji Imielin pokonał Rebelsów 7-4 i zdobył upragnione mistrzostwo. Mvp meczu został Robert Dębski który swoimi dwoma indywidualnymi akcjami przywrócił nadzieję swojej drużynie i poprowadził ich do upragnionego zwycięstwa. Tak więc wielkie brawa dla Imielina za zdobycie mistrzostwa i dla Rebelsów którzy rozegrali znakomite spotkanie i byli bardzo bliscy sprawienia ogromnej sensacji.

Mvp: R. Dębski (Imielin)

Olympique - Galacticos  (0-10) 1-26

W następnym starciu faworytem była ekipa Galacticos która niezależnie od wyniku spotkania była pewna 3 miejsca. Od początku spotkania Galacticos przejęli incjatywe i raz po raz atakowali bramkę Olympique. Do przerwy mieliśmy wynik 0-10 za sprawą trio J.Wdowczyk - Kisiel - Gos. W drugą połowę gracze Galacticos weszli jeszcze bardziej zmotywowani czego efektem było strzelenie kolejnych 16 bramek!. Napewno należy wyróżnić 4 zawodników którzy non stop nacierali na bramkę rywali:

J.Wdowczyk 5 bramek 9 asyst

Kisiel 8 bramek 3 asysty

Gos 6 bramek 4 asysty

Płoski 5 bramek 2 asysty.

Na otarcie łez Adam Szymański wykorzystał świetnie długie podanie od bramkarza lobując bramkarza Galacticos dając swojej drużynie honorowe trafienie. Ostatecznie Galacticos gromi Olympique 26-1 inkasując najwyższą wygraną w tym sezonie.

Mvp: J.Wdowczyk (Galacticos)

Sienna - Faithful (5-2) 10-6

W ostatnim starciu faworytem była ekipa Siennej gdzie wygrana dawała im 4 miejsce w obecnej kampani. Do przerwy ekipa Andrzeja Dąbka prowadziła 5-2 za sprawą świetnie dysponowanego Puchalskiego który ustrzelił hat-trika oraz zanotował asystę do Pawła Koziorka. Dla Faithfula bramki zdobyli Pieniążek oraz Chajdak i można śmiało powiedzieć że Faithtful mógł mieć o wiele lepszy wynik do przerwy jednak nie potrafili umieścić piłki w siatce po dogodnych sytuacjach. W drugiej połowie Sienna zdobyła kolejne 5 bramek za sprawą trio Puchalski- O.Szymanski - Śliwa a asystowali im Makowski oraz M.Szymański. Faithful w tym czasie odpowiedział 4 bramkami 2x Kowiński i po razie Chajdak oraz Pokorny po akcjach Czarneckiego. Warte odnotowania jest też że w zespole Siennej karnego nie trafił Heba który tego dnia zastępował na bramce etatowego bramkarza. Ostatecznie po bardzo ofensywnym meczu i wymianie ciosów Sienna ogrywa Faithful 10:6.

Mvp: Puchalski (Sienna)